Helista meile +372 601 6969 või saada e-mail info@hosteltallinn.com
   

Katrin

Külastasin Hoste Tallinna ja jäin väga rahule. Teenindus oli meeldiv ja hostel ise puhas ja rahulik.

Põhjused hostelimajutuse valikuks

Peamised põhjused hostelimajutuse valikuks

Kuigi hosteleid on igasuguse erineva kuju ja stiiliga ning paljud neist pakuvad lisaks ühistubadele ka eraldi privaattube, siis peamine hosteli tunnus on ikkagi ühised ruumid (ühisköök, puhkeruum, ühiskondlikud tualetruumid). Ühiskondliku majutuse eeliseks on sotsiaalne suhtlus ning odavus -, st hostelis mitte ainult ei säästeta raha ööbimiselt, vaid see annab ka võimaluse sotsiaalselt lävida ja kohtuda kaasteelisi.

Lisaks eelmainitutele on veel lisaks 5 peamist põhjust, mida alljärgnevalt ära tuuakse

1. Säästa reisi eelarvet
Kui kasutad hosteleid, siis saad säästa rohkem raha, kui ainult majutuse peale. Näiteks Hostelling International/Youth Hostel Association (HI/YHA) pakub oma liikmetele mitmesuguseid soodustusi ning allahindlusi nagu: ühistransport, autorent, vaatamisväärtuste külastusi ja restoranides. Enamik hosteleid on käivitanud allahindlusprogrammid kohalike reisi- ja tuurikorraldajatega. Selleks tuleb vaid küsida nõu hosteli reseptuurist ja teid juhatakse edasi.

2. Hostelid on teejuhtideks
Hostelitest leiad hulganisti väärt kohalikku reisinfot. Enamasti lähevad hostelid kaugemale traditsioonilisest infovoldikute ja linnakaartide jagamisest ning  pakuvad lisaks veel võimalust laenutada mitmesuguseid reisikirje, raamatuid ning LonelyPlaneti ja Frommeri reisijuhte. Paljud hostelid pakuvad üksikasjalikke juhiseid selle kohta, kuidas kasutada ühistransporti peamiste sihtkohtade või vaatamisväärsuste leidmiseks. Tihti kaasatakse infovahetusse hosteli personal ja külastajad, kellel on võimalus kaasa aidata edastada infot kohalikke ürituste ja sündmuste kohta. Teadetetahvel, külalisteraamatud, online-kogukonnad on väga head ja tasuta teabeallikad. Tasuta internetiühendust pakkuvad hostelid on hea võimalus külastada saite nagu Yelp, et saada ülevaadet söögikohtade kohta, või TripAdvisor, kust leiate kommentaare atraktsioonid jms kohta

3. Hostelid aitavad üle-elada hädaolukorrad
Kindlasti on teile tuttavad olukorrad, kui reisibagas läheb akduma või varastatakse, eelarve läheb lõhki ja rahasaadetised hilinevad. Sellest tulenevalt sattute pingelisse olukorda. Eriti raskes olukorras seejuhul õpilased jt väikese eelarvega reisijad. Hea uudis on see, et enamik hosteli omanikud on olnud sarnases pingelises olukorras ja on võimelised aitama. Paljudes hosteli köökides on olemas ‘free food’, ‘free bins’, ‘free boxes’ (tasuta toidu kastid), kuhu külalised saavad jätta oma üleliigse toidu või laenata hädasolijatele. Paljud hostelid pakuvad lisaks ka tasuta hommikusööki, õhtusöögi- ja joogi eripakkumisi, nii, et raskustes olijad ikkagi nautida kohaliku toitu ja tunda ennast mõnusalt.

4. Mõtete kanduvus
Hosteli töötajad ja külalised on paljuski kirglikud – nad on noore-meelsed, haritud, avatud mõtlemisega ja sotsiaalselt läbivad. Jagades oma eluaset inimestega üle kogu maailma, erinevate usundite, religioonide, rasside ning erineva taustaga inimestega, avab see juurdepääsu laia maailma ning avardab teadvust. Paljud hostelid aitavad kaasa oma kultuuri ja ajaloo tundma õppimisele, pakkudes matku, teabeüritusi ja kohaliku muusikat, samuti juhiseid ja suuniseid ning muid õppevahendeid.

5. Lisateenused sarnased hotellidele  
Mitmed hostelid pakuvad sarnaselt hotellidele mitmeid mugavusi ning lisateenuseid, jäädes seejuuures hinnasõbralikuks. Ka tradistsioonilistes hostelites, mis pakuvad vaid ühistube ning narivoodeid, on tõenäoliselt olemas tasuta parkimine, tasuta Wi-Fi, tasuta kohalikud telefonikõned ning ühisköök. On ka hosteleid, mis pakuvad täiendavaid lisateenuseid, nagu grupimajutust, toitlustuse tellimist, pakihoidu, triikimisvahendeid, fööne jne

Majutus Tallinnas: